O nás

Kapela DOTT vznikla na konci roku 2015 původně jako vtip. Kapelu založili pouze členové Dan, Ondra, Tomáš a Tadeáš, díky čemuž vznikl název DOTT. Kapela nikdy neměla mít koncerty, vznikla pouze proto, abychom si mohli jít občas zahrát nějaké písničky, co se hrávají u táboráku. Dan Pejchar měl hrát na bicí, na které vůbec hrát neuměl.

První zkouška naší kapely proběhla velmi netypicky. Zamluvili jsme si svojí první zkoušku ve zkušebně v Divadelním klubu a vůbec jsme netušili, že v té době v klubu probíhal Mimefest. Přijeli jsme tam s našimi nástroji a zjistili jsme, že asi nebude možné zkoušet, protože zkušebna se nachází pár dveří od sálu Divadelního klubu a vzhledem k tomu, že je pantomima tiché představení, by naše zkouška hodně rušila. Tak jsme si sbalili svoje saky paky a jeli jsme někam na louku, kde za těch nejjednodušších podmínek (místo trumpety nátrubek…) proběhla naše první zkouška.

Náš první „koncert“ proběhl v hodině hudební výchovy ve škole. Seděli jsme totiž v jedné řadě a každá řada měla za úkol vymyslet rychle nějakou krátkou písničku a zahrát ji za pomocí primitivních nástrojů jako je triangl apod. Protože s námi v řadě nikdo neseděl, považujeme toto vystoupení před třídou za náš první koncert.

Potom jsme ale začali skládat vlastní písničky a kapela pro nás nabrala nový rozměr. Chtěli jsme naši tvorbu rozšířit dál a v co největší kvalitě. Proto jsme nabrali baskytaristu a bubeníka Matěje a Olivera a začali jsme zkoušet pořádně s vyhlídkami na první koncert.

Náš první opravdový koncert se uskutečnil v roce 2016 na majálesm, který pořádá Gymnázium Polička. Nebyl sice příliš úspěšný, ale stálo to za to. Do konce roku jsme odehráli další koncert, na kterém jsme hráli další 3 písně.

Náš hudební styl není jednoduché definovat. Hrajeme rockovou hudbu, která je ovšem říznutá klasickou akustickou trumpetou a akustickou kytarou. Nevíme zda podobný styl existuje, proto tomu někdy říkáme DOTTRock.

Hraní našich písniček nás velice baví a chceme hrát dál. Přidávat další a další písně a třeba i nahrát vlastní album. Pokud byste nás chtěli ještě blíže poznat tak navštivte naší facebookovou stránku a youtube kanál, kde jsou záznamy z koncertů a brzy snad i první videoklipy. A hlavně se přijďte podívat na nějaký náš koncert! Seznam koncertů je uvedený na první stránce.

Zde se můžete podívat na nejnovější videa z našeho youtube kanálu: